יעוץ זוגי וטיפול משפחתי

יעוץ זוגי וטיפול משפחתי – שני מילים שזוגות ובעלי משפחות רבים חוששים מהם. בעצם, אפשר להגיד כי יעוץ זוגי או בשם האחר – טיפול זוגי, הוא הליך לא קל, אך עם זאת – טיפול זוגי / יעוץ זוגי מציעים שינויים של תפיסות וקיבעונות מחשבתיים כאלו ואחרים. במאמר זה נשוחח מעט לגבי אותם תפיסות או בעגה המקצועית – קוגניציות.

קוגניציות בטיפול זוגי

בין שמדובר על טיפול זוגי, יעוץ זוגי או אפילו טיפול פסיכולוגי, השאיפה העיקרית ברוב המקרים היא שינוי של הקוגניציות שלנו. אנו מגיעים עם קוגניציות כאלו ואחרות, תפיסות וערכים. אנו מגיעים עם הקוגניציות הללו כבר מהבית. הקוגניציות הללו משפיעות על היחסים הזוגיים שלנו, ובסופו של תהליך- על הזוגיות שלנו. השאלה הנשאלת היא – איך אנו משנים תפיסות מוטעות כאלו ואחרות – תפיסות המשפיעות על היום יום ועל הזוגיות שלנו.

טיפול פסיכולוגי ויעוץ זוגי

הכול בחיים שלנו מתחיל ונגמר בקוגניציות – בין שמדובר בהתנהלות היום-יומית שלנו, או שמדובר בהתנהלות שלנו מול אנשים – התפיסות הללו פשוט משפיעות עלינו והרבה פעמים גם לרעה.
יעוץ זוגי או טיפול זוגי מעניקים לך את האפשרות להתקדם בנושא הזה – בנושא הקוגניציות המוטעות שלנו, תוך כדי ראייה לאו דווקא של נקודת המבט שלנו, אלא להבין ולהכיר את נקודת המבט של השני – בן/בת הזוג המשפחה או החברה מסביב.

טיפול פסיכולוגי

בין שמדובר בהליך טיפול פסיכולוגי פסיכודינמי או שמדובר בטיפול קוגניטיבי התנהגותית כך או כך, הקוגניציות שלנו "מטופלות" ואנו יכולים להתקדם קדימה בחיינו תוך כדי ראיית נקודות מבט שונות. טיפ קטן יכול לחסוך לנו הרבה מאוד כסף על טיפולים פסיכולוגיים – פשוט נסו להתגמש מחשבתית. תחשבו על הצד האחר, טיפול פסיכולוגי עושה בדיוק את זה – מביא אותך לחשוב על האחר תוך כדי מחשבה על עצמך – על התפיסות והקוגניציות שלך, הבנה שכזו הופכת אותך למעין "רואה כל" בנאדם שמסתכל מלמעלה גם על עצמו וגם עם האחר, ובשילוב הזה הוא יכול להקדם בחייו תוך כדי הבנה וראיית הנולד.

קוגניציות מנחות את חיינו, בין שמדובר בטיפול פסיכולוג, טיפול זוגי או ייעוץ זוגי, כך או כך הקוגניציות שנו הרבה פעמים מגבילות אותנו והופכות אותנו לקצרי ראייה. אנו תמיד ממליצים לנסות ובאמת לשנות את הקוגניציות בעצמנו בהליך פשוט של ניסיונות